(foto) Michał Łuczak

Koda

20 grudnia 2004 roku Janusz Orlik zadebiutował w Studio Słodownia +3. Jego „Exérèse monobloc” (stworzony razem z Pią Libicką) był jednocześnie pierwszą w historii premierą w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec. Od 2004 roku Janusz nieprzerwanie pracuje w Starym Browarze, a Art Stations Foundation wyprodukowała wszystkie jego spektakle.

Od 2004 roku rozwija się także artystyczna współpraca Janusza Orlika z Joanną Leśnierowską. Oboje naprzemiennie i na różne sposoby wspierają się w swych indywidualnych pracach, nie raz kreowali też wspólne choreografie. Jubileuszowe solo Janusza „Koda (a tribute)” będzie tego trwającego dialogu kolejną odsłoną. Premiera 20 grudnia 2019 roku, dokładnie 15 lat po tej pierwszej (Januszowej i starobrowarowej), wpisuje się zarazem w mijające właśnie obchody 50. rocznicy śmierci wybitnego kompozytora i pianisty Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Spektakl jest jednak nie tyle hołdem złożonym wybitnemu artyście i jego muzyce, co okazją do refleksji nad obchodzącą także jubileusz wielopoziomową relacją dwojga artystów.

choreografia Janusz Orlik / Joanna Leśnierowska wykonanie Janusz Orlik muzyka Krzysztof Komeda („Svantetic”, „Nightime, Daytime Requiem”, „Litania”) przestrzeń i światło Joanna Leśnierowska realizacja technicza Łukasz Kędzierski oprawa wizualna Michał Łuczak produkcja Art Stations Foundation sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania logologo